Ötvennyolc év után ismét primíciának adott otthont a csíkdelnei Keresztelő Szent János római katolikus templom, ahol Obermájer Ervin-István újmisés mutatta be a legszentebb áldozatot. Első ünnepélyes szentmiséjén zsúfolásig telt meg a „pusztában álló” templom.

Obermájer Ervin-István 1989. december 4-én született Sepsiszentgyörgyön, de szülőfalujaként tekint Csíkdelnére, ahol kilenc hónapos kora óta nevelkedett. 2004-2008 között a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium tanítványaként fogalmazódott meg benne, hogy a papi hivatást válassza, így 2008 nyarán jelentkezett a gyulafehérvári Hittudományi Főiskolára.

Legutóbb 1957. június 23-án volt primícia a delnei templomban, amikor a boldog emlékű Bálint Lajos, Erdély első érseke mutatta be első ünnepélyes szentmiséjét.

Az újmisés papi jelmondatát János evangéliumában találta meg: „Az én eledelem, hogy annak akaratát teljesítsem, aki küldött, s elvégezzem, amit rám bízott.” A szentmisében hálát adott a születésért, a hitért, a meghívás kegyelméért. A szentmisében megemlékezett édesapjáról, aki nem érhette meg ezt a szép napot, imádkozott családjáért, rokonságáért, a papi közösségért és az egyházközség lelki megújulásáért. Ugyanakkor köszönetét fejezte ki a gyakorlati-pasztorális évben megtapasztalt felé irányuló szeretetért a szombatfalvi, valamint a kézdiszentléleki egyházközség lelkipásztorainak és híveinek.

László Attila szombatfalvi plébános hasznos tanácsokkal látta el az újmisést: „e pusztában álló magányos templom, melyet ma erővel tölt meg az ünnepünk, mindig emlékeztessen: a közösség nem a falakon múlik, hanem a kapcsolatokon, ahogy azt az első pünkösd megragadtatta” – emelte ki az Igehirdető. A szentmise végén újmisés áldásban részesültek a hozzátartozók, a papság és a kispapok, végül minden jelenlévőre Isten bőséges áldását kérte.

Obermájer Ervin-István a marosvásárhelyi Keresztelő Szent János Plébánián kezdi meg papi szolgálatát augusztus elsejétől.

Iochom Zsolt, Székelyhon.ro, 2015.07.12. 

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.