Június 27-én értek célba Budapesten a Hősök terén a Déváról rajtolt váltófutás résztvevői, köztük a Déváról érkezett gyerekek és mintegy háromszáz futó. A futás révén ötmillió forint adomány gyűlt össze, amiből a dévai Szent Ferenc Alapítvány gondozottjainak sportolási tevékenységét támogatják.

Az adománygyűjtő váltófutást az Országos Egészségfejlesztési Intézet keretén belül működő Egészségkommunikációs Központ szervezte. Ez volt a második alkalom, hogy jótékonysági céllal kezdeményeztek futást. Tavaly 120 kilométeres távval a Bátor Tábor Alapítványt, idén a dévai Szent Ferenc Alapítványt támogatták.

Az Egészségkommunikációs Központ vezetője, Gui Angéla szerkesztőségünknek a dévai gyerekek lelkes előkészítő munkájáról és részvételéről számolt be. Együttesük Kitartás címmel dalt írt, amit előadott a dévai rajtnál, a gyermekotthon száz lakója a várost körbeölelő szimbolikus útvonalon kísérte a futókat, valamint virágdísszel vonták be a rajtkaput. Déváról egybusznyi gyerek látogatott el a rajtot követően Budapestre, és június 27-én az utolsó öt kilométert együtt futották a mezőnnyel. A váltófutásra mintegy háromszáz résztvevő regisztrált, a felajánlásoknak köszönhetően ötmillió forint gyűlt össze. A színpadon Böjte Csaba is fogadta az érkezőket.

Csaba testvér „gyermeke”, a tízéves Emília a verseny előtt a következő üzenetet küldte Déváról: „Örökre itt szeretnék maradni. Mert itt tökéletes nekem és a testvéreimnek.” A résztvevők ezért a tökéletes világért futottak és gyűjtöttek. Gui Angéla a kislány üzenete kapcsán így fogalmazott: az adománygyűjtő futás révén megismert dévai környezet a maga szegénységével arra figyelmeztet minket, mennyire tág fogalom a tökéletes világ.

Böjte Csaba azt nyilatkozta, ezt az összeget a gyerekek sportolásának támogatására fordítják. A szeretet bajnokai néven szeretnének sportegyesületet létrehozni és működtetni.

 

Fotó: Országos Egészségfejlesztési Intézet Egészségkommunikációs Központja

Magyar Kurír

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.