Szerdán, Sarlós Boldogasszony napján tartották a csíksomlyói kegytemplom, pápai kisbazilika búcsúünnepét.

A hívek teljes búcsút nyerhettek a szentmisén

Az esti szentmisét Bőjte Mihály ferences házfőnök celebrálta, aki a kegyelemért való hálaadás ünnepének nevezte a mai napot. Sarlós Boldogasszony napján Szűz Máriának rokonánál, Erzsébetnél tett látogatására emlékezik a katolikus egyház. A házfőnök felhívta a hívek figyelmét, hogy a Szűzanya is hálát adott azért a kegyelemért, hogy a Megváltó édesanyja lehetett, és ezt az örömét megosztotta Erzsébettel. „Mi is adjunk hálát a kapott kegyelmekért és kérjünk újabbakat a Szűzanya közbenjáró imájára” – kérte szentmise kezdeti felajánlásában Mihály testvér.

A szentmisét Bőjte Mihály házfőnök mutatta be

Igehirdetésében felelevenítette Mária Erzsébetnél tett látogatását, a harmónia fontosságát helyezve előtérbe. „A harmónia nagyon fontos része kell legyen az életünknek. A harmóniából született Mária igenje, aki az Úr alázatos szolgáló leánya tudott mindvégig maradni. Igyekezzünk harmóniában maradni Istennel, egymással és igazi önmagunkkal. Kérjük a Szűzanyát, segítsen hálát adni” – fogalmazott Bőjte Mihály. A szentmise, amelyen a hívek teljes búcsút nyerhettek ünnepi áldással ért véget.

Iochom Zsolt, Székelyhon.ro, 2014.07.02.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”