Három udvarhelyi egyházközségben tartottak elsőáldozási ünnepséget

Több mint negyven ünneplőbe öltözött harmadik osztályos éneke csendült fel a Szent Miklós-hegyi plébániatemplomban vasárnap: a nagymise keretében első alkalommal járultak szentáldozáshoz.

A nagyszámú családtag és vendég öröme, meghatódottsága különleges hangulatú ünnepet ígért a Szent Miklós-plébániatemplomban. Az elmúlt hetekben lelkileg is sokat készültek a gyermekek. A jelképül választott szentírási példázat, a szőlőtő és a szőlővessző feltűnt a fotóikat tartalmazó tablón, az oltár elé a vallástanárok, Nagy Hajnal és Nagy Enikő által készített installáción, és kihangzott verseikből is. A szent cselekményekbe is bevonták a gyermekeket: mindannyiuknak jutott személyre szóló feladat. Akik szépen énekelnek, a dalcsoportban szolgáltak, a szavalók a bevezető gondolatot, a szülőket köszöntő strófákat és a hálaadást mondták. Templomnyi örömet szereztek a felolvasók, de az adományokat is az elsőáldozók vitték. Ezen a napon a gyermekek felvételt nyertek  Jézus asztalközösségébe: látható módon nagyon várták a találkozást. Mátyás Károly főesperes-plébános arra buzdította őket, hogy a „jó termésért" legyen éltető kapcsolat a szőlőtőke, Jézus és a veszszők, a frissen elsőáldozottak között. Az első szentgyónás után Fábián Katalin könnyűnek érezte magát. „Szinte lebegtem, mint az angyalok. Jó volt meggyónni a bűnöket.” Arra a kérdésünkre, hogyan érzi magát a szentmise után, dalra fakadt: „Megadta most az Isten, mit régóta vártunk: hozzánk jött Jézusunk, kit szívünkbe zárunk”.

 

Molnár Melinda, Udvarhelyi Híradó, 2014. május 20.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”