Vasárnap az ünnepi szentmise keretében hatvan székelyruhába öltözött ifjú járult első alkalommal szentáldozáshoz a csíkszeredai Millenniumi templomban.

Hatvan fiatal örömében osztozott az egyházközség

Május első vasárnapja minden évben nagy ünnep a Szent Kereszt Főplébánia életében, hisz ezen a napon találkoznak az oltáriszentségben jelen lévő Jézussal a Nagy Imre Általános Iskola tanulói. A gyerekeknek Darvas-Kozma József esperes-plébános szolgáltatta ki Krisztus testét a szentostyában, aki a mai napot mérföldkőnek nevezte, amellyel életük egy fontos szakasza kezdődik. Az emmauszi tanítványokhoz hasonlóan az elsőáldozók is nagy utat tettek meg Jézussal a kenyértörésig, amely során meggyőződtek, hogy Isten szeret bennünket és végtelenül irgalmas hozzánk.

„Isten gyermekei vagyunk, szeretjük Jézust és vele akarunk találkozni, ezért jövünk minden vasár- és ünnepnap szentmisére. A szentmisén úgy veszünk részt, hogy imádkozunk, énekelünk, figyelünk Jézus tanítására és áldozunk. Mindenki áldozhat, aki szereti Jézust és felkészült testileg és lelkileg” – emelte ki elmélkedésében Darvas-Kozma József. Igehirdetésében rámutatott a találkozás kettős jelentőségére, egyrészt átadjuk magunkat Istennek, másrészt őt vesszük magunkhoz az áldozás során.

Miután a fiatalok magukhoz vették az Oltáriszentséget a mise a pápai himnusz és nemzeti imádságunk eléneklésével zárult. Ezt követően a gyerekek számára szeretetvendégséget tartottak a plébánia termében.

Csíkszereda más tanintézeteiben járó harmadikosok május 18-án 10 órától járulnak elsőáldozáshoz a Millenniumi templomban.

Iochom Zsolt, Székelyhon.ro, 2014.05.04.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”