Szentatyánk, Ferenc pápa kezdeményezésérére főegyházmegyénk is meghirdeti a 24 órát az Úrért nevet viselő különleges bűnbánati napot. A program célja, hogy az új evangelizációt a bűnbánat szentsége keretében is megéljék a hívek. Az Új Evangelizáció Pápai Tanácsa elnöke, Rino Fisichella érsek felhívására egyházunk minden egyházmegyéjében megszervezésre kerül a program. A Gyulafehérvári Főegyházmegye a bűnbocsánat ünnepének megszervezésére a Boldogságos Szűzanya csíksomlyói szentélyét jelölte meg helyszínül. Ennek értelmében pénteken, a negyed 6-tól (17,15 órától) kezdődő keresztút és az esti szentmise után, kihelyezik az Oltáriszentséget imádásra szombat du. 5 óráig. A program alatt, így éjjel is lesz szentgyónási lehetőség.

Imacsoportok jelentkezését várják, akik Szentatyánk kérésére válaszolva egy órát töltenek imádkozva az Oltáriszentség előtt. Jelentkezni lehet a kegytemplom sekrestyéjében vagy Urbán Erik testvérnél a 0746917166-os telefonszámon  lehet csütörtökig.

Urbán Erik OFM

 

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”