Megáldották a restaurált templomi orgonát
Minden egyházközség életében kiemelkedő ünnep a templom orgonájának megáldása, hiszen az nem pár évre, vagy évtizedre szól. Az orgona több mint egyszerű templomi kellék, hisz hangja által közelebb kerülünk Istenhez.

A Farkaslaka községhez tartozó nyikómalomfalvi római katoli- kusok december 15-én, vasárnap a restaurált orgona megáldásá- nak örülhettek.

A 12 órás ünnepi szentmise keretében Mátyás Károly, székelyudvarhelyi főesperes-plébános áldotta meg a Pap Zoltán és székelyudvarhelyi csapata által szakszerűen restaurált hangszert. Dániel Ernő András szentszéki tanácsos, nyikómalomfalvi plébános teremtette meg a restaurálás lehetőségét, amelyet Hargita Megye Tanácsa is felkarolt, az egyháztámogatási programja keretében 20 000 lejes támogatást nyújtott. A restaurált hangszert Szász Rita és Pap Attila szólaltatta meg, az ünnepi alkalmon részt vett Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, valamint Ambrus Sándor megyei tanácsos is, hogy osztozzanak a település lakóinak örömében.

A szentbeszédet Mátyás Károly főesperes tartotta, aki a szentírási részeket összekötötte a mai kor emberének életével. Felhívta a hallgatóság figyelmét, hogy mekkora szükség van napjainkban arra, hogy a megváltót várjuk és elhiggyük, hogy közöttünk van és munkálkodik.„Ahol erős a hit, ott nincs lehetetlen” – vallja a megyeitanács-elnöke, aki az összefogás és a kaláka fontosságát hangsúlyozta. „Ne bízzunk mindent egy pár emberre, akár néhány politikusra. Saját kézben kell a gondjaink többségét megoldani, például kalákában!” – fogalmazott az ünnepség után Borboly Csaba.

Ambrus Sándor megyei tanácsos összeforrott és életerős közösségnek nevezte a nyikómalomfalviakat, akik együtt gondolkodva, közösen örvendve tették le a település karácsonyfája alá a teljesen megújult orgonát. „Nyikómalomfalva igen életképes, és kitűzött céljait megvalósítja” – nyomatékosította a tanácsos.

Az ünnepi szentmisén közreműködött az egyházközség kórusa, Boldizsár Gáspár kántor vezetésével.

Közlemény / Erdély.ma

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”