A gyulafehérvári Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet keretében működő Erdélyi Magyar Egyházirodalmi Iskola szervezésében két páratlan, unikumnak is nevezhető kötet bemutatására került sor, melyet Diósi Dávid, a szeminárium vicerektora hívott létbe, állított össze. A prezentálásra szánt – az Adventus Domini-Úrjövet és az Ero Cras című könyveket – Obermájer Ervin ötödéves és Bojtor Attila György negyedéves kispapok ismertették. Jakubinyi György érsek előadást tartott advent lelkiségéről és gyerekkori élményeiből osztott meg néhányat. Az előadók kiemelték, hogy a kötetek színe, a lila, a piros és kék keveréke, mely a szimbolika szerint a szeretet és a menny keveredésének színe. Kiemelték továbbá, hogy a szerző teret kíván engedni a szimbólumok világának, mely ma igencsak válságát éli racionalizált társadalmunkban. Az estet a kötetek szerzője, Diósi Dávid zárta XVI. Benedek pápa szavaival: „Aki hisz, sosincs egyedül” – ezzel köszönve meg mindazok a segítségét, akik hittek munkájában és támogatták őt.

Az alábbiakban Jakubinyi György előadása tekinthető meg:

https://www.youtube.com/watch?v=f5WS5YoYjLs

 

forrás: www.seminarium.ro

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”