A Millenniumi templomban bemutatott díszelőadással ünnepelte október 20-án fennállásának tizedik évfordulóját a csíkszeredai Szent Kereszt Plébánia kórusa. A Bakos Mihály kántor vezette Gaudete Kórusnak jelenleg 40 tagja van. Első bemutatkozásukkal éppen 2003. október 18-án, a Millenniumi templom felszentelésén ajándékozták meg az egyházközség híveit és vendégeiket. Az elmúlt évtizedben rendszeresen beneveztek a helyi és körzeti kórustalálkozókra. Szívesen tettek eleget a vendégfellépéseknek, nívós előadásaikkal, énekeikkel örvendeztették, ajándékozták meg és tették szebbé a csíki, illetve más egyházközségek ünnepét. A jubileumi ünnep alkalmával Darvas- Kozma József esperes plébánostól elismerő oklevelet kaptak az alapításnál résztvevő, ám azóta visszavonuló tagok. A jelenlegi tagok pedig átvehették azokat a székelyruhákat, amelyek sikeres pályázat útján, Hargita megye Tanácsa támogatásával készíttethettek. A népviseletek átadását követően Bakos Mihály kórusvezető kántor köszönte meg a megyei önkormányzat támogatását. (CsM), Vasárnap

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”