Május 2-án első alkalommal szervezték meg a gyulafehérvári főegyházmegye ifjúsági csoportjainak focibajnokságát, a FIF kupát. A csíkszeredai József Attila Általános Iskola sporttermében hét csapat küzdött egymással elszántan, lelkesen, és ami a legfontosabb, a keresztény szeretet szellemében. Az eseményt színessé tették a szurkoló csoportok, különösen a csíkbánkfalvi lányok, akik flashmobbal és pompomokkal készültek, hogy buzdítsák a fiúkat. A mérkőzések alatt hangulatos keresztény zene szólt, a szabályok betartásáról pedig a megyei labdarúgó-bajnokság bírói gondoskodtak.

A fi atalok örömmel díjazták, hogy a játékba több fi atal pap is bekapcsolódott. A kupát és az aranyérmet a FIF csapata nyerte. Második helyezett, azaz ezüstérmes lett a gelencei ifi . Az elődöntőt a bánkfalvi és a tusnádi csapat vívta, de végül a dobogó harmadik helyére a lelkes szurkolótáborral rendelkező bánkfalviak léptek. Minden részt vevő csapat emléklappal, szép élményekkel, új barátságokkal és Ferenc pápa biztatásával térhetett haza: „Legyetek igaz emberek a sportban és a mindennapi életben!” (www.fif.ma)

 

Fotók: Lukács Zsuzsi

 

(Forrás: Vasárnap 19/2015)

 

Kapcsolódó:

Országos Katolikus Ifjúsági Találkozó Kolozsváron

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”