Az újraalakult marosvásárhelyi Római Katolikus Teológiai Gimnáziumban idén ősztől előkészítő és ötödik osztály is indul. Tamási Zsolt igazgatótól megtudtuk, hogy az előkészítő osztályba 22 kisgyereket írattak be, az ötödik osztályba túljelentkezés van.

„A tanügyi törvény előírja, hogy azokban az iskolákban, ahol nincs elemi osztály, felvételit kell szervezni az ötödik osztályba beiratkozók számára. Tanulmányoztuk a Papiu felvételi módszerét, ahol románból és matematikából mérik fel a diákok tudását és túl szigorúnak tartottuk. Ezért a többi felekezeti iskolában is alkalmazott felvételi módszer alapján új kritériumrendszert dolgozunk ki, amelyet jóvá kell hagyjon a tanfelügyelőség jogi bizottsága. Ha ez megtörténik, akkor közzétesszük, hogy a beiratkozók szülei tanulmányozni tudják. Azt szeretnénk, hogy a felvételi után senki ne érezze, hogy beletapostunk a lelki világába. Az ötödik osztály 25 helyére 48-an jelentkeztek” – számolt be az újraalakult intézmény igazgatója.

A tavaly ősszel újraindult a római katolikus gimnázium, amely egyelőre a Bolyaiban tanuló katolikus osztályokból áll. Ősztől visszaköltöznek a saját, visszaszerzett épületükbe, amelyben jelenleg az Unirea Főgimnázium is működik. Az iskolának honlapja is van, amelyet ide kattintva lehet elérni.

Simon Virág, Székelyhon.ro, 2015.04.01.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”