Hívők sokasága zarándokolt el a betegek világnapja alkalmából a csíksomlyói kegytemplomba szerdán, ahol az ünnepi szentmisét Tamás József püspök celebrálta.


A zarándokokat elkísérő papok is közreműködtek a szentmise bemutatásában

Az immár hagyományossá vált idősek és betegek zarándoklatára autóbuszokkal érkeztek nem csak a környező falvakból, hanem távolabbi vidékekről is, hogy részesülhessenek a betegek szentségében.
II. Szent János Pál pápa 1992-ben február 11-ét, a betegek világnapjává tette. 1858-ban ezen a napon jelent meg először a Szűzanya Lourdes-ban egy 14 éves francia lánynak, Bernadett Soubirous-nak. A szentatyának az volt a szándéka, hogy minden évben ezen a napon a figyelmünk a betegekre, és az őket ápolókra irányuljon. Az ünnepi szentmisét bemutató püspök atya felajánlásában kérte, hogy imádkozzunk beteg testvéreinkért, hogy Isten adja meg nekik a gyógyulás kegyelmét, segítse lelki ajándékaival, hogy szenvedéseiket Jézus Krisztus lelkületével tudják viselni.

Elmélkedésében Tamás József emlékeztetett arra, hogy Jézus nagyon sok embert gyógyított meg az Evangélium tanúsága szerint, de ő sem gyógyított meg minden beteget. A mai fejlett orvostudomány sem tud minden betegséget orvosolni. „A betegekben fel kell fedeznünk magát az Úr Jézust, aki azonosította önmagát a betegekkel” – nyomatékosította szentbeszédében.

Tamás József püspök kiszolgáltatta a betegek szentségét

A szentmise végén kiszolgáltatták a betegek szentségét, a püspök által megáldott olajjal megkenve a szentségben részesülők homlokát és kezét. A nap folyamán kihelyezett perselyekbe adományokat gyűjtöttek a csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház gyermekosztályának támogatására.

Iochom Zsolt, Székelyhon.ro, 2015.02.11.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”