A Győri Egyházmegye ostyasütőt adományozott az erdélyi Borszék Szent István-plébániájának. A berendezéséket Pápai Lajos megyéspüspök adta át január 13-án Győrben. 

Meghitt átadóünnepség színhelye volt január 13-án, kedden délután a győri Káptalandomb: az egyházmegyei ostyasütő üzemben a Győri Egyházmegye egy ostyasütő, egy ostyanyomó és egy ostyapárásító gépet adományozott az erdélyi Borszék Szent István-plébániájának.

A berendezéseket Pápai Lajos megyéspüspök adta át Dékány Ferenc püspöki irodaigazgató és az ostyasütő üzem munkatársainak jelenlétében Bakos Balázs plébánosnak. Az átadás előtt az itt dolgozó szakemberek ismertették az eszközök működését az Erdélyből érkezett küldöttség tagjaival, majd az ajándékozási szerződés ünnepélyes aláírását követően segítettek a műszerek szállíthatóvá tételében.

A győri egyházmegyei ostyasütő üzem a nemrég kapott új berendezésnek köszönhetően változatlan kapacitással üzemel, a most elajándékozott eszközök pedig jó szolgálatot tesznek majd Borszéken, ahol segítségükkel tervezik beindítani az ostyasütést.

Fotó: Győri Egyházmegye

Magyar Kurír

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”