Rózsafüzér-imaláncot szervezett Sepsiszentgyörgyön a római katolikus egyház a város megújulásáért és a békéért. A rendezvényhez az elmúlt napokban százak csatlakoztak.

Rózsafüzérrel a város körül – ezzel a mottóval szerveztek imaláncot Sepsiszentgyörgy öt katolikus templomában, illetve a templomok közötti útszakaszokon. Az imalánc a Mária évében zajlik, célja pedig a város megújulása és békéje. A rendezvény vasárnap kezdődött szentmisével, azóta minden nap a rózsafüzért mondva zarándokolnak a hívek. Először a Szent József templomtól vonultak a Világ Királynője őrkői templomig, majd innen a Csíki utcai Szent Gellért római katolikus templomhoz. Kedden Csíki utcai Szent Gellért templomtól az Állomás negyedi Szent Benedek templomig tart az imamenet, szerdán az Állomás negyedi Szent Benedek templomtól a Gyár utcai Krisztus Király templomig, végül csütörtökön visszatérnek a központi, Szent József templomba.

A zarándoklat minden este a 18 órai szentmisét követően kezdődik – tájékoztatott Ambrus István segédlelkész, aki a Krisztus Király templomnál teljesít szolgálatot. Mint mondta, az elmúlt napokban mintegy 280-300 személy vett részt ezen a zarándoklaton. „Ezen a zarándokúton városunk lelki megújulásáért és a békéért imádkozunk. Ugyanakkor, mindenki saját személyes szándékára is felajánlhatja a zarándoklatot” – tette hozzá a lelkész.

Bús Ildikó, Székelyhon.ro, 2014.10.28.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”