Október 19–20-án ezeréves főegyházmegyénkben volt az Ifjúsági Világtalálkozó keresztje és ikonja. A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz templomot és egyházközséget az a megtiszteltetés érte, hogy a gyulafehérvári székesegyház és a csíksomlyói kegytemplom mellett harmadikként mi fogadhattuk ezeket a kegytárgyakat.

A mintegy három méter magas fakereszt, valamint a Szűz Mária ikon az elmúlt 30 év alatt az egész világot bejárta. A fakeresztet 1984 virágvasárnapján Szent II. János Pál pápa adta át a Szent Péter téren összegyűlt fiataloknak Krisztus végtelen szeretetének jelképeként. Az Ifjúsági Világtalálkozót ugyancsak ő alapította, amit 1984 óta két-háromévente szerveznek meg a világ valamely keresztények lakta nagyvárosában.

A következő Ifjúsági Világtalálkozót 2016. július 26–31. között tartják Krakkóban „Boldogok az irgalmasok, mert majd nekik is irgalmaznak” (Mt 5,7) mottóval. Éppen ezért az eseményt jelképező keresztet és ikont most a Lengyelországhoz közel fekvő országok fogadják.

Templomunkban a 18.30 órakor kezdődő ifjúsági szentmise előtt fogadták a jelképeket a jelenlévő papság és az igen nagy számban összegyűlt hívek. A szentmise főcelebránsa Kovács Sándor kanonok, kolozs-dobokai főesperes, ünnepi szónoka pedig Szőcs Csaba, az erdélyi Mária Rádió műsorigazgatója volt. A záró áldás előtt a jelenlévők körmenetet tartottak, a templom körül körbehordozva a keresztet és ikont. A sötétben csodálatosan érvényesültek a meggyújtott gyertyák, és a tömbház-negyed falai közt visszhangoztak a Taizé-s énekek.

 

Gagyi Katinka

ksztplb.ro

 

Képek forrása: 

 
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”