A Kis Szent Teréz Plébánia közleménye, GYÁSZJELENTŐ
 
A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz Egyházközség elhunyt plébánosának végakaratát tiszteletben tartva, a szertartásrendet a családdal, a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Hatósággal egyeztetve, a földi búcsúzás alkalmaira előbb Székelyudvarhelyen kerül sor. Két egymást követő napon át az érte felajánlott szentmiséken, virrasztáson vehetnek részt a gyászoló közösség tagjai a templomban. Kedden szülőfalujában kísérik utolsó földi útjára.  
Kérjük, lehetőségeik szerint tegyék közzé Botár Gábor végtisztességtételének alkalmait. Kérjük ugyanakkor, tolmácsolják, hogy a koszorúk és a virág helyett a gyászszertartásokon imádságukat ajánlják fel az elhunyt lelki atyáért. A koszorúmegváltás adományait az Irgalmasság Szentévében a legszegényebbek megsegítésére fordítjuk.
Vasárnap, február 21-én 15 órakor, az irgalmasság órájában érkezik meg Olaszországból a gyászkocsi Székelyudvarhelyre. A Kis Szent Teréz-plébániatemplom előtt a közösséggel együtt fogadjuk. A kegyeleti cselekményeket követően, 18:30 órától Botár Gábor halhatatlan lelkéért szentmisét végzünk. Azt követően folyamatos imavirrasztást tartunk hétfőn 17 óráig, a szentmise kezdetéig. A gyászliturgia után földi maradványait szülőfalujába szállítják.
Temetési szertartására kedden 12 órától a csíkszentgyörgy-bánkfalvi Kálváriatemető ravatalozójában kerül sor.
Isten adjon örök boldogságot neki!
 
Székelyudvarhely, 2016. február 19.
 
Tamás Barna,
a Kis Szent Teréz Plébánia ügyvezető lelkésze
 

GYÁSZJELENTŐ:
(A képre kattintva letölthető PDF-formátumban.)
 
 
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”