Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén, február 2-án, fejeződött be a Megszentelt élet éve. A szerzetesek fogadalmaikkal és intézményeik karizmájával megerősítve Istennek és felebarátaiknak ajánlják életüket a szegénység, az engedelmesség és a tisztaság erényeinek gyakorlásával. Kolozsváron az évet záró eseményre ünnepélyes szentmise keretében kedden este került sor a Szent Mihály templomban. Előtte a jelenlevő szerzetesnők Kovács Sándor főesperes-plébános vezetésével, Geréd István kántor közreműködésével elimádkozták a vesperást, az esti énekes dicséretet. Részt vettek a Szociális Testvérek Társaságának és a Jézus Szíve Társaságának tagjai, valamint egy ferences nővér.

A szentmise homíliájában Kovács Sándor a szerzetesekről beszélt, üde színfoltnak nevezte őket, akik feltűnnek egy-egy eseményen, ők Isten emberei, Krisztus barátai. A szerzetesek és szerzetesnők nem csak a környezetünkben élnek: a mienkhez hasonló életet élnek, erősen Istenre hangolódva. Színes rózsaablakként ezerfelé törik-szórják a fényt, de aki átrgayog, az Isten, a fény forrása.

Kép és szöveg Fodor György

(Vasárnap)

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”