Advent negyedik vasárnapján Gyulafehérváron a délelőtti szentmise keretében Jakubinyi György érsek nyitotta meg a székesegyház szent kapuját: a Lázói-kápolna bejáratát.

Kolozsváron ugyancsak advent 4. vasárnapján, az esti szentmise elején Kovács Sándor főesperes-plébános számos hívő, zarándok, s a Kolozsváron és annak környékén tevékenykedő papság jelenlétében nyitotta meg az irgalmasság kapuját a Szent Mihály-templom déli oldalán.

Mint ismeretes, Ferenc pápa a jubileumot meghirdető Misericordiae vultus (Az irgalmasság arca) kezdetű bullájában írta elő, hogy a világ valamennyi egyházmegyéjében nyissanak szent kapukat, ezzel lehetővé téve a jubileum méltó megünneplését azok számára is, akik az év során nem tudnak eljutni Rómába. A Gyulafehérvári főegyházmegyében az első jubileumi kaput advent harmadik vasárnapján nyitotta meg Jakubinyi György érsek Tamás József püspök, a ferencesek és a papság jelenlétében a csíksomlyói kegytemplomban. Azok a hívek, akik bűnbánatot tartva, hittel haladnak át a szent kapun, a szokott feltételek mellett elnyerhetik a szentévi búcsút.

 Vasárnap/ fotók: seminarium.ro, Fábián Róbert, Trif Erika

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”