Rendezvénysorozat Gyimesbükkben
A gyimesbükki templom felszentelésének évfordulóját és az első, Lukácsovits Magda által készített falfestmény elkészülésének 40. évfordulóját ünnepelték október 17–18. között. Október 17-én, szombaton Salamon József gyimesbükki plébános megáldotta a Deáky Panziónál állított haranglábat, valamint megemlékeztek az 56-os eseményekről. 
 
 
 
Ezt követte a Dani Gergely Általános Iskolában megrendezett II. Gyimes-völgyi mesemondó verseny, melyen I–VIII. osztályos diákok vettek részt. A helyi gyerekeken kívül érkeztek versenyzők Gyergyószentmiklósról, Háromszékről, Vásárhelyről, Gyimesközéplokról, Gyimesfelsőlokról és Kóstelekről is. A verseny elnöke Kóka Rózália mesemondó volt, aki részt vett a szervezésben is. Salamon József plébános elmondta, a verseny célja az volt, hogy a gyerekek megismerhessék a gyimesi meséket, történeteket, helyi legendákat. A mesevilágot bevonva felszínre akarták hozni a helyi hagyományokat. A mesemondó versenyt jövőre is megrendezik, s Kóka Rozália művésznő segítségével még több helyi vonatkozású mesét szeretnének felszínre hozni. 
 
 
 
 
A rendezvény folytatásaként október 18-án Útkeresés a népi kultúra művelésére címmel tartottak előadásokat a gyimesbükki római katolikus plébánia dísztermében. Tankó Gyula nyugalmazott igazgató a régi hagyományokról, egyházi és népi értékekről beszélt, valamint felvetette a kérdést, hogyan lehet mindezeket továbbadni, népszerűsíteni. A Magyar Akadémia néhány képviselője is tartott előadást, amelyben arra világítottak rá, milyen értékeket látnak a Gyimesben kívülállóként. Kiemelték a kiveszőben levő helyi mesterségeket, s arról beszélgettek, hogyan lehet ezeket megőrizni, visszalopni a hétköznapi életbe. A rendezvény zárásaként hálaadó szentmisét tartottak, amelyen a templom építőjére emlékeztek.
 
Molnár-Gál Katalin/Vasárnap
Fotók: Salamon József
 
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”