Szent II. János Pál pápa 1980. október 8-án szentelte fel a Szent Péter-bazilika altemplomában található Magyarok Nagyasszonya kápolnát, amely annak a XI. századi zarándokháznak és az ahhoz tartozó kápolnának az örököse, amelyet Szent István király emelt az Örök Várost felkereső magyar zarándokok számára – mondotta szentbeszédében Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek, aki a 35 évvel később, 2015. október 8-án, reggel 7.30-kor kezdődő ünnepi szentmise főcelebránsa és szónoka volt.

Az ünnepi búcsús szentmisén koncelebráltak Veres András szombathelyi püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar elnöke, Német László nagybecskereki püspök és közel húsz pap, Kocsis Fülöp hajdúdorogi görög-katolikus érsek-metropolita részvételével. A szentmisén jelen voltak Magyarország szentszéki és olaszországi nagykövetei, a római magyar közösség tagjai és számos zarándok. A szentmisén a székely népviseletbe öltözött csíkszépvízi kórus énekelt. A gyulafehérvári főegyházmegyéből a kórust elkísérő csíkszépvízi plébános, Gábor Zoltán, és a Szentszéknél szolgálatot teljesítő Kovács Gergely atya koncelebráltak. (Fénykép: Habsburg-Lotharingen Eduard)

Kapcsolódó írás:
A Magyar Kurír beszámolója

 

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”