Adománygyűjtő futást tartanak június 23. és 27. között Dévától Budapestig a Böjte Csaba OFM vezette gyermekotthonok lakói megsegítésére. Az 500 kilométeres váltófutás előtt és alatt adományokat lehet felajánlani telefonhívással és utalással is.

A Dévai Szent Ferenc Alapítványnak sokan, sokféleképpen gyűjtöttek már adományt, ez lesz azonban az első alkalom, amikor öt napon keresztül futnak emberek azért, hogy segíthessenek. A Magyar Kurír szerkesztőségét Tőzsér Endre SP tájékoztatta, aki maga is részt vesz a váltófutáson, szombaton csatlakozik Gyömrőn a mezőnyhöz.

A Dévától Budapestig tartó adománygyűjtő váltófutás üzenete: futni és adni jó! A mezőny június 23-án rajtolt Déváról. A futók a több mint 200 kilométeres táv megtétele után érkeznek a Turnu−Battonya határátkelőhöz, majd június 27-én, a Mozgás Éjszakája nyitópillanataihoz kapcsolódva érnek célba Budapesten, a Hősök terén.

Az adománygyűjtő akciót a Nemzeti Egészségfejlesztési Intézet Egészségkommunikációs Központja szervezte, fővédnöke Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége.

 

A váltófutáson előzetes regisztráció után – www.devabudapestfutas.hu – bárki részt vehet. Magyarországon 13 helyszínen lehet bekapcsolódni a programba. A futáshoz csatlakozhat az is, aki csak egy kilométert tud lefutni.

A Dévai Szent Ferenc Alapítvány javára gyűjtő akció szervezői így fogalmaznak: Ez egy út. Akár futsz, akár adsz, érdemes elindulni rajta. Előttünk most egy öt napos út áll, hogy azon végigfussunk. A Te utadat kijelöltük. Mi lesz az ő útjuk? Ki mutat nekik irányt? Segíts, hogy mások is megtalálhassák a saját útjukat!

Az öt napos futás előtt és alatt végig lehet adományt felajánlani Böjte Csaba „gyermekeinek”, többek között a 13600-as telefonszám 20-as mellékének hívásával, illetve nagyobb összeg felajánlásával a www.devabudapestfutas.hu honlapon megadott elérhetőség alapján.

Fotó: magnificat.ro

Magyar Kurír

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”