Szeptember 18-án, pénteken elhagyhatta a kórházat és hazatért gyulafehérvári lakosztályába Kovács Gergely érsek, akit szeptember 8-án szállítottak magas lázzal és rossz közérzettel az érseki székváros kórházába. Mint ismeretes, a főpásztor 10 nappal ezelőtt végzett koronavírus-tesztje pozitív lett.

Az érsek hazatérése után a kezelés és felépülés új szakaszba érkezett, továbbra is orvosi felügyelet alatt marad, pihennie és töltődnie kell a következő hetekben – tájékoztatta szerkesztőségünket Hurgoi János érseki irodaigazgató. Az érseki iroda vezetője közvetítette a hazatérő főpásztor köszönetét a gyógyulásáért végzett imákért.

Egy hete online rózsafüzér-imát kezdeményeztek a főegyházmegye papjai, amelyet minden este 8 órakor végeznek és amelybe internetes közvetítés által a templom.ro oldalon valamint annak Facebook-oldalán lehet bekapcsolódni. Az imát a koronavírus-járvány által érintett betegekért, családtagjaikért, ápolóikért ajánlják fel.

Szőcs Csaba, romkat.ro

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”