Életének 77. évében augusztus 28-án délután a székelyudvarhelyi kórházban elhunyt Gergely Fülöp címzetes esperes, nyugalmazott plébános. Végakarata szerint a csíkborzsovai temetőben helyezik örök nyugalomra szeptember 1-jén, kedden délelőtt 11 órakor.

Gergely Fülöp Gyimesbükkön született 1944. május 26-án. Több mint egy évtizede nyugdíjasként élt Csíkborzsovában. Teológiai tanulmányait Gyulafehérváron végezte 1962 és 1968 között, 1968. április 21-én szentelték pappá ugyanott. 1968-tól 1969-ig Gyergyóremetén, majd 1969-től 1972-ig Gelencén szolgált. Ezt követően Brassó Bolonyán volt 1973-ig, majd Gödemesterházán 1976-ig. 1976-tól 1981-ig Gyimesfelsőlokon, majd 1988-ig Csíkszentmiklóson szolgált, ahonnan Kápolnásfaluba került. 1995-től 2007-ig a csíkszentmihályi közösség lelkipásztora volt.

A megállapított halál oka miatt, a hatóságok kérésére testét előbb örök nyugalomra helyezik a csíkborzsovai nagytemplom kertjében levő temetőben, majd azt követően mutatják be lelke üdvösségéért a legszentebb áldozatot a csíkborzsovai templomban.

Az Úr adjon hűséges szolgájának örök életet!

romkat.ro

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”