Több mint ezer katolikus hívő keresztény vett részt október 13-án szombaton, az Erdélyi Katolikus Karizmatikus Megújulás (EKKM) 15. találkozóján, Csíkszeredában, az Erőss Zsolt Arénában. A katolikus karizmatikus megújulás 51. évfordulójára gazdag programmal várták a szervezők az érdeklődőket, a helyi Búzamag és a székelyudvarhelyi Forrás közösség tagjai által gyönyörűen feldíszített csarnokban. Csíkszék mellett Gyergyószékről, Kézdivásárhelyről és Gelencéről, Háromszékről, Brassóból és környékéről, Bákóból, Szatmárról, Nagyváradról, Kolozsvárról és környékéről, Marosvásárhelyről és környékéről, Székelyudvarhelyről, Korondról, Parajdról, Szovátáról, Oroszhegyből, Székelyszentkirályról, Székely-varságról, Máréfalváról, valamint Zetelakáról zarándokoltak a rendezvényre.  A reggel kilenctől este hét óráig tartó rendezvényen a dicsőítéseket a marosvásárhelyi Magvető közösség dicsőítő csapata végezte, imák, közbenjárások, fiatalok tanúságtételei hangzottak el. Az esemény fénypontja a meghívott előadó, Noel Circhop máltai evangélistának, a Katolikus evangelizációs iskolák európai koordinátorának háromrészes előadása volt, mely a találkozó mottójának (Kövess engem – Mt. 9,9) bibliai értelmezéseit járta körül, az előadás szinkronfordítását Szilágyi László, az EKKM nyugat-erdélyi felelőse végezte. A találkozó záróakkordjaként délután fél hattól Tamás József segédpüspök celebrált szentmisét, melynek Kruzslitz Imre tasnádi plébános volt a szónoka. A szentmisét a Mária Rádió közvetítette.

 

Z. Nagy István, 2018. október 20.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”