Autóbalesetben életét vesztette 2017. február 8-án Portik-Bakai Sándor szentegyházasfalusi plébános.
A baleset szerda délelőtt 10 óra körül történt az 1-es számú romániai országút Kolozsvár–Nagyvárad szakaszán, Bánffyhunyad és Marótlaka (Morlaca) település közelében, ahol – egy Kolozs megyei román nyelvű lap, a Ziarul Clujean beszámolója szerint – a plébános elvesztette uralmát az általa vezetett jármű fölött, és frontálisan ütközött egy szembejövő teherautóval.

Portik-Bakai Sándor plébános Gyergyóremetén született 1953. szeptember 23-án. Teológiai tanulmányait Gyulafehérváron végezte 1972 és 1978 között, ugyanott szentelték pappá 1978. június 18-án.
Papi szolgálatát Gelencén kezdte, ahol káplánként szolgált (1978-81), 1981-től Kerelőszentpálon, majd 1987-től Szentegyházán volt plébános.

Temetése február 13-án, hétfőn lesz. A szertartás déli 12 órakor kezdődik a szentegyházi templomban, ahonnan az elhunyt lelkipásztor földi maradványait a helyi temetőbe kísérik.

Az örök világosság fényeskedjék neki! (forrás: romkat.ro)

A gyászbeszéd szövege elérhető itt.

 

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”