Isten végtelen kegyelméből a Gyulafehérvári Főegyházmegye papjai közül többen emlékeznek szentelésük 25., illetve 50.  és 60. évfordulójára.  Június 23-án, csütörtökön Gyulafehérváron,  délelőtt 11 órától hálaadó szentmisét mutattak be  az ünneplő papok a főegyházmegye érsekével a kapott kegyelmekért, a kitartás ajándékáért és minden megpróbáltatásért. Utána lementek a kriptába, ahol szentelő püspökeikért, imádkoztak.  A jubiláns papok megújították a papszentelésben tett ígéreteiket.

A 25. (ezüst), az 50. (arany), a 60. (gyémánt) és a 70. (rubin) papszentelési évfordulók alkalmával  teljes búcsút nyerhet a jubiláns és a szentmiséjén résztvevők. 

Ezüstmisések (25 év):

  • Koncsag László – Gyulafehérvár
  • Laczkó Vilmos – Farkaslaka
  • Lőrinczi Károly – Vice

Aranymisések (50 év):

  • Berszán Lajos  – Gyimesfelsőlok 
  • Incze Benjamin – Csíktaploca

Gyémántmisések (60 év):

  • Papp Károly P. Leonárd OFM – Székelyudvarhely
  • Veress László – Székelyudvarhely – Papi Otthon

Fotók: Albert István-Csaba

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”