A gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum (Kisszeminárium) II. szessziós felvételit hirdet a 2019-2020-as iskolai évben induló IX. osztályának – az I. felvételi szesszióból fennmaradt 8 helyére – azon VIII. osztályt végzett fiúknak, akik sikerrel letették az országos felmérőt, de nem iratkoztak számítógépes elosztásra, vagy nem jutottak be más teológiai líceumok (tagozatok) teológiai osztályába, magaviseletük 10-es, és 2019. szeptember 15-ig nem töltik be a 18. életévüket.
II. szesszió
2019. július 24-25.
– Beiratkozás a képességvizsgára.
(Telefonon szíveskedjenek jelezni a felvételi szándékot, és a helyi iskola által kiadott beiratkozási fisát, valamint annak mellékletét kérjük beszkennelve elküldeni az alább közölt elérhetőségek segítségével.)
2019. július 27.
– A képességvizsga lezajlása. Eredmények kifüggesztése. A felvett tanulók beírása.

Tel.: 0740-062.966 (igazgató)

*** 0258-819869 (titkárság: 9-12h)

*** gmgkdirector@gmail.com

 

(részelet a 2019.VI. érseki körlevélből)

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”