Szülőfaluja templomának búcsúján mutatta be ezüstmiséjét Balázs Ferenc jelenleg Marosvásárhelyen szolgáló plébános. Jézus Szent Szíve ünnepén az isteni szeretetről, annak üzenetéről szólt a gyergyóditrói hívekhez és a búcsú zarándokaihoz.

Jézus szívével szeressünk minden nap mindenkit, akivel az élet összehoz bennünket – a szentírás által közvetített üzenettel engedte útjukra a búcsús szentmisére összegyűlteket az ünnepi szónok.

Prédikációjában az isteni szeretet kinyilatkoztatásaiból kiindulva rávilágított, hogy az Isten közelében élő ember üdvösségre, irgalomra lel.  „Az Ószövetségi szentírás azt mutatja, hogy Isten szereti az embert, és gondoskodik róla. A korábbi homályos utalások az Újszövetségben teljes bizonyságot nyertek Jézus Krisztus által. Általa megmutatta az Isten, hogy az ember boldogsága valóban szívügye, és azért kész nem csak valamicskét adni, hanem mindent, még önmagát is” – fogalmazott.

„Az Isten szeretet, és aki megmarad a szeretetben, Istenben marad, és Isten őbenne marad” – hangzott el a prédikációban. Az apostoli kijelentés üzenetét a következőképpen fogalmazta meg a szónok: „A mi emberségünk legmegbízhatóbb mértékegysége a szeretet. Nem a tudás, a talpraesettség, nem a beszéd- vagy a szervezőképesség, hanem sokkal inkább a tettekben megnyilvánuló, az áldozatot is vállalni tudó szeretet. Ez soha semmivel nem helyettesíthető. Ezért ma azt kell mindannyian megtanuljuk, hogy ha minél inkább szeretetben élőkké, szeretetben megnyilvánulókká tudunk válni mások, illetve egymás számára, annál inkább vagyunk emberek, és annál közelebb áll hozzánk az Isten, és mi is Istenhez. Isten az ember abszolút esélye, sosem hagyja el azokat, akik benne bíznak és őrá építenek”.

„Az Isten szeretet, és aki megmarad a szeretetben, Istenben marad, és Isten őbenne marad” – hangzott el a prédikációban. Az apostoli kijelentés üzenetét a következőképpen fogalmazta meg a szónok: „A mi emberségünk legmegbízhatóbb mértékegysége a szeretet. Nem a tudás, a talpraesettség, nem a beszéd- vagy a szervezőképesség, hanem sokkal inkább a tettekben megnyilvánuló, az áldozatot is vállalni tudó szeretet. Ez soha semmivel nem helyettesíthető. Ezért ma azt kell mindannyian megtanuljuk, hogy ha minél inkább szeretetben élőkké, szeretetben megnyilvánulókká tudunk válni mások, illetve egymás számára, annál inkább vagyunk emberek, és annál közelebb áll hozzánk az Isten, és mi is Istenhez. Isten az ember abszolút esélye, sosem hagyja el azokat, akik benne bíznak és őrá építenek”.

„Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok, én felüdítelek titeket” – Máté evangéliumának üzenetét magyarázva az atya rávilágított, Jézus együtt érez azokkal, akik különböző testi, lelki bajokban szenvednek. Arra biztatja őket, merjék rá bízni magukat a célhoz vezető úton, a bűnösöknek pedig a bűnbánat, a megtérés lehetőségét ajánlja fel. „Jézus arra bátorít bennünket, hogy kövessük az ő példáját. Ha hiszünk benne, rájövünk, hogy valójában nem is mi hordjuk az igát, hanem általa biztosítjuk a jövőnket” – hangzott el a kijelentés.

Pethő Melánia, Székelyhon.ro, 2014.06.28.
Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.