Nagyon sokan a templomkertben vettek részt szerdán a védőszent emléknapján tartott búcsús szentmisén. Szépszámú paptestvér, ministráns állta körül a zsúfolásig megtelt istenházában az oltárt. A plébánia évében tartott ünnepen kiemelten imádkoztak a kis és nagy közösségekért és – Ferenc pápa kéréséhez csatlakozva – a család-szinódus eredményességéért.

Háromnapos lelkigyakorlattal készült az egyházközség a templombúcsúra

Az egyházközség legnagyobb saját ünnepén Kis Szent Terézt idézte a főcelebráns, Pál Vilmos Barna alcsíki főesperes, csíkszentgyörgyi plébános: „Az egyház szívében én leszek a szeretet”. Buzdítítva a búcsúsokat: vizsgálja meg ki-ki önmagát, mennyire sugárzik belőle – nem szavakban, tettekben – a szeretet.

A székelyudvarhelyi Liseux-i Kis Szent Teréz plébániatemplom név- és születésnapjának ünnepi szónoka, Ilyés Zsolt csíkszentléleki plébános a békességszerzők és az igazságért üldözést szenvedők evangéliumi boldogságáról beszélt. Békességszerzők azok, akik nem ellenségeskedve élnek, és nem szítják azt; nem megosztók, nem széthúzást akarnak; akik nem uszítanak mások ellen a családban, a rokonságban, a szomszédságban, egy közösségben, a nemzetek között.

„Jézus tanítása nyomán békességszerző az tud lenni, akinek szívében béke, tisztelet és szeretet van mindenki iránt. Aki meggondolja szavait: személyközi viszonyokban, sportban, politikában, konfliktushelyzetekben. Ugyanakkor szívében és fejében semmiféle különbözőség nem nyomja el, nem írja felül azt, hogy testvérek vagyunk.” Márton Áron példáját idézte, aki sohasem uszított egyetlen népet, csoportot, senkit mások ellen. Nagy tisztelettel beszélt mindenkiről. A háború idején és azután is abban igyekezett megtartani népét, nyáját, hogy „békességszerzők” legyenek.

Botár Gábor szentszéki tanácsos, az egyházközség plébánosa köszönetet mondott az udvarhelyi születésű paptestvéreknek: Mihály Imrének, Tamás Barnának és Tamás Hubának a lelkigyakorlatos elmélkedésekért; a Iubilate Deo kórus tagjainak, és mindazoknak, akik az ünnep mélységéhez, szépségéhez hozzájárultak.

Molnár Melinda, Székelyhon.ro, 2014.10.02.

 

Kapcsolódó:

Képgaléria a Kis Szent Teréz plébánia honlapján >>

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.