Lezárult a 22. Egyetemi Pasztorációs Konferencia
 
Első alkalommal szervezték az anyaország határian kívül az immár hagyományosan a fény hetében sorra kerülő Egyetemi Pasztorációs Konferenciát. A Kárpát-medence katolikus egyetemi lelkészeit és munkatársaikat megszólító rendezvénynek idén a nagyváradi Posticum adott otthont március 31-április 2. között Pék Sándor nagyváradi egyetemi lelkész és csapata szervezésében. Összesen tíz egyetemi központ képviseltette magát a konferencián: 6 anyaországi (Budapest, Miskolc, Pécs, Szeged, Szombathely, Veszprém) és négy erdélyi (Csíkszereda, Kolozsvár, Nagyvárad, Temesvár) városból. 
 
 
Bár mindenekelőtt ezen alkalmakon a találkozás és a tapasztalatcsere vezérli a résztvevőket, az idei találkozónak is egy külön témát szenteltek. A tervezés feladata az egyetemi lelkészségek életében talán az egyik leghangsúlyosabb kihívás, amit az állandóan változó közegben a vezetőknek ismételten szem előtt kell tartaniuk az idők jeleinek figyelembe vételével. A konferencián tervezés témában Pálfi József, a Partiumi Keresztény Egyetem rektora, valamint Kovács Ferencz Zsolt a Nagyváradi Püspöki Hivatal irodaigazgatója tartottak előadást. Az egyetem vezetésében és az egyházmegyei életben szerzett személyes tapasztalatokra alapozott előadásokat a jelenlevők kérdései, hozzászólásai mentén megszületett reflexió követte, amelyek alapján a konferencia záródokumentuma is megszületett. 
A résztvevőknek volt lehetősége betekinteni a Partiumi Keresztény Egyetem életébe Ráksi Lajos kollégium-igazgató bemutatója alapján, valamint a „Körös-parti Párizs” múltjával és jelenével megismerkedni Lakatos-Balla Attila, az Egyházmegyei Vallásturisztikai Iroda vezetőjének érdekfeszítő városnéző túráján.
 
 
A konferenciáért, az egyetemistákért, munkatársakért, az egyetemi pasztorációs örömökért és kihívásokért a rendezvény házigazdájával, Böcskei László püspökkel a püspöki kápolnában ünnepelt szentmisében adtak hálát, melyet kötetlen beszélgetéssel egybekötött agapé követett.
 
Kép és szöveg: Takó István
 
Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.