Magyarország Miniszterelnökségének Nemzetpolitikai Államtitkársága Márton Áron Emlékévet hirdetett a 2016-os évre. A kezdeményezéshez csatlakozott Hargita Megye Tanácsa is, egész évben szerveznek majd a nagy püspök emlékéhez méltó rendezvényeket a megyei tanács alintézményei, többek között a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ, a Hargita Kiadóhivatal, emellett a Pro Patria Egyesület, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és a Márton Áron Gimnázium. Az első ünnepi alkalom a püspökké szentelés 77. évfordulója: február 12-én Csíkszeredában emléknapot tartanak, amely az emlékév nyitórendezvénye is lesz. Az emléknap ünnepi szentmisével, majd és a Szentegyházi Gyermekfilharmónia hangversenyével kezdődik a csíksomlyói kegytemplomban de. fél 11-kor. A szentmise főcelebránsa Jakubinyi György érsek lesz. Ugyanzanap délután 5 órakor kiállítást nyitnak meg Márton Áron életéről a Márton Áron Főgimnázium MAGház klubtermében. A kiállítást Tamás József segédpüspök nyitja meg, a kiállítást Lázár Csilla, a csíkszentdomokosi Márton Áron Múzeum igazgatója ismerteti, köszöntőt mond Gaal Gergely, a Márton Áron Emlékév Programbizottság elnöke. Ezt követően fél hattól ünnepi emlékműsor kezdődik a főgimnázium dísztermében, amelyen fellép az iskola kórusa, Vrencsán Anita népdalénekes, Bilibók Attila színművész, Györfi Erzsébet és Molnár Anna énekes.

Az ünnepséget szervező Hargita megyei tanács elnöke, Borboly Csaba egy február 2-i közleményben elmondta: az idén 120 éve született Márton Áron nevének hallatára a székelyföldi magyarokban hevesebben dobban a szív, de Erdély nagy püspöke az erdélyi, hanem az anyaországi magyarok számára jelent sokat, ott is tisztelettel tekintenek a nagy püspökre, s ezt a tiszteletet juttatták kifejezésre akkor, amikor Magyarország Miniszterelnökségének Nemzetpolitikai Államtitkársága Márton Áron-emlékévet hirdetett, amelybe Hargita Megye Tanácsa örömmel kapcsolódott be.

(Vasárnap)

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.