Ökumenikus nőszövetségi találkozót szervez minden évben a medgyesi római katolikus nőszövetség Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepe körül. Idén november 24-én, kedden tartották a hagyományosnak számító rendezvényt, amely szentmisével kezdődött. Babota Tibor plébános a bevezetőben egy szmirnai csodarabbira hivatkozva elmondta: „nem azért vagyunk együtt, mert ünnep van, hanem azért van ünnep mert együtt vagyunk”. 
 
 
 
A szentmise után a hittanos-gyerekek Szent Erzsébet rózsái címmel rövid színdarabot adtak elő, ezt követően a plébánia nagytermében folytatódott a program. Előbb Stefan Tünde-Mária és Tóth Edith katolikus és evangélikus kántornők klasszikus zenei darabokkal tették széppé a rendezvényt, majd az Árpád-házi Szent Erzsébetről nevezett Római Katolikus Nőszövetség elnök asszonya, Gazdag Mária mondott beszédet. A jelenlévők figyelmét a női hivatás lényegére hívta fel, a nőre, „aki édesanya, feleség, aki mindig szolgál és segíti az Egyházat és az emberiséget, hogy élete Istennek adott jegyesi válasz legyen, mely csodálatos módon fejezi ki azt a közösséget, melyet Ő teremtményeivel meg akar valósítani.”
 
 
 
 
A rendezvény a különböző felekezetek képviselőinek felszólalásával folytatódott, melyet egy szerény szeretetvendégség tett teljessé.
Árpád-házi Szent Erzsébet a krónikák tanúsága szerint gyakran és buzgón imádkozott a templomban, amit ebből merített, azt örömmel adta tovább a szegényeknek. E rendezvény célja is ez volt: városi szinten együtt lenni és imádkozni, valamint megosztani örömeinket.
 
Csíki Szabolcs
Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.