Egy erdélyi közreműködő beszámolója
 
A nyilvános kihallgatást követően, október 14-én adta át egy kisebb küldöttség dr. Benyik György vezetésével Ferenc pápának a kézírásos Szegedi Bibliát, mely a sajtóban és a köztudatban néhány hónapja a Magyarok Bibliája néven szerepelt. A bibliamásolás ötlete eredetileg 1983- ban született meg a soltvakerti lelkigyakorlatos házban, és 1988-ban szakadt meg a ház bezárásával.
 
 
2015 januárjában ünnepélyes bejelentéssel az ötlet konkrét tervként éledt újra. Idén október 8-án pedig végleges, fűzött formában, marhabőrborítással, öt kötetben elkészült a kézírásos Biblia. Teljes terjedelme 5061 oldal, amiből 4250 az Ószövetség, 811 oldal az Újszövetség. Egyházmegyénkben is több helyen vállaltak a hívek részt a másolásban: Csíkszeredában, Gyulafehérváron, Kolozsváron, Kézdivásárhelyen, Csíkcsomortánban plébániákon és tanintézményekben is. A Magyarok Bibliája ugyanakkor ökumenikus összefogásnak is tekinthető, hiszen a koordinátor elmondta a zarándoklat résztvevőinek, hogy a másolásban protestáns hívek is részt vállaltak.
 
 
A program fő mozgatója, dr. Benyik György, a szegedi Szent Gellért templom plébánosa, zarándoklat keretében képzelte el a kézírásos Biblia átadását, 48-an kísértük el tehát a több mint  5000 másoló munkáját végső céljához a Vatikánba. A zarándokcsoport igen vegyes összetételű volt, mind a korcsoportot, mind pedig származását illetően.
 
 
Erdélyből öten vettek részt (két tanár és két diák a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnáziumból és a kolozsvári BBTE Római Katolikus Teológia Kar könyvtárosa), ebből három személy a Téka Alapítvány támogatását élvezte, gyakorlatilag ők ajándékba kapták a római zarándokutat. A résztvevők többsége még sohasem volt Rómában, illetve nyilvános kihallgatáson, ezért a különleges alkalom adta élmény megtöbbszöröződött. A zarándoklat keretében rövid velencei városnézés is volt, majd a küldetés teljesítését követően a Vatikáni Múzeumba látogatott el a csoport. 
 
Bereczki Gyöngyvér
Fotó: MTI, Bereczki Gyöngyvér
Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.