Jubileumi zarándoklat Gyulafehérvárra, október 4.
Plerinaj jubiliar la Alba Iulia, 4 octombrie
Jubiläumspilgerreise von Alba Iulia, 4. Oktober
 
Kedves Barátaink!
 
A Gyulafehérvári Caritas 25 éve végzi munkáját Erdély-szerte – reményeink szerint úgy, ahogyan 1947-ben boldog emlékű Márton Áron püspök elképzelte, és dr. Jakab Antal 1990-ben, a rendszerváltás után első intézkedései között elrendelte.
 
Az Egyház útja az ember, mondja Szent II. János Pál pápa Redemptor Hominis enciklikájában, és az világos mindannyiunk számára, hogy Egyházunk hármas küldetése között meghatározó módon ott van a felebaráti szeretet gyakorlása. Ez a gyakorlat nem jelent egyebet, mint hogy az embert, bármilyen helyzetben és életkörülményben legyen, teremtettségének méltóságában közelítjük meg. Ezt nevezzük mi Emberségnek, és ezen az úton igyekezünk járni immár 25 esztendeje.
 
 
Negyedszázados évfordulónkra szeretnénk emlékezni október 4-én, egy közös zarándoklattal  a gyulafehérvári Szent Mihály székesegyházban, Főegyházmegyénk központi helyszínén. Nagyméltóságú és Főtisztelendő Dr. Jakubinyi György érsek úr által celebrált, 11 órától kezdődő ünnepi szentmisére szeretettel hívunk mindenkit. Zarándokoljon és ünnepeljen velünk, mondjunk köszönetet a múltért és kérjük a jó Isten áldását a következő időszakra.
 
dr. Márton András                                                    Sajgó Balázs
igazgató                                                                  lelki igazgató
 
 
A programból:
 
11 óra: hálaadó szentmise,
13-16 óra között: szabad program az érseki palota udvarában:
- lehetőség a találkozásra, beszélgetésre, kiállítás/filmek megtekintésére a Caritas életéből,
- meglátogatható a székesegyházi kripta, a Márton Áron lakosztály, kápolna, fejedelmi terem, kert, egyházművészeti múzeum, teológia,
- szeretetlakoma: meleg étel, péksütemény, kávé és misebor kóstoló,
- emléktárgyak asztala, ahol adomány fejében erre az alkalomra készült tárgyak vásárolhatók.
16 óra: a program vége, hazautazás (a szervezett autóbuszokkal érkezőknek)
 
Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.