Jakubinyi György gyulafehérvári érsek köszönetnyilvánító levélben fejezte ki háláját a pápalátogatás után. A főpásztor szavait olvashatják az alábbiakban:

Szentatyánk csíksomlyói látogatása után, örömmel és hálával a szívemben köszönetem szeretném kifejezni. Őszinte hálával tartozunk a minket szerető Mennyei Atyának, hogy megadta azt a kegyet, hogy Krisztus földi helytartója, Ferenc pápa személyében hozzánk látogathatott. Gyermeki köszönetünk szóljon Ferenc szentatyának, hogy vállalta ezt a nem kis áldozattal járó zarándoklatot. A jó isten áldása kísérje péteri szolgálatában, hogy minél több keresztényt tudjon megerősíteni a krisztusi hitben.

Minden elismerés és köszönet a szervezésben résztvevő főegyházmegyei koordinátoroknak és munkatársaiknak, az önkénteseknek és minden jóakaratú embernek, élükön lelkipásztorainkkal és híveinkkel, akik munkával és imádsággal járultak hozzá, hogy ez a történelmi esemény örök emlékként megmaradjon székely népünk történetében.

Testvéri köszönetemet szeretném tolmácsolni a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia hozzánk zarándokoló tagjainak, a több ezer anyaországi zarándoknak, akikkel együtt mutathattuk be az ünnepi szentmisét. Köszönet az ünnepi szentmisén résztvevő közjogi méltóságoknak, politikusoknak, különféle szervezetek képviselőinek, akik eljöttek, hogy a rossz idő ellenére is velünk ünnepeljenek. Megköszönve valamennyi résztvevő áldozatát, fegyelmezett részvételét, kérem a csíksomlyói Segítő Szűzanya anyai oltalmát és közbenjárását az elkövetkező időre is.

Számunkra Táborhegy volt a pápalátogatás napja, mert együtt örülhettünk, a csíksomlyói Szűzanya jelenlétében Szent Péter utódjával. Az apostolokhoz hasonlóan lejöttünk a hegyről, de szívünkben őrizzük az ott megtapasztalt örömöt és békét, a túláradó kegyelmekkel együtt.

Arra kérlek, testvéreim, hogy a hétköznapi életbe visszatérve, megerősödve őseink hitében és erényeiben folytassuk a mindennapi küzdelmet és helytállást. Erősítsen ebben az elhatározásunkban a pünkösdkor kiáradó Szentlélek hét ajándéka.

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.