Tüntetés szombaton a marosvásárhelyi katolikus gimnázium védelmében
 
Imával, énekkel, az erdélyi magyar felekezeti és ezen belül a katolikus oktatás-nevelés védelmében mondott beszédekkel kezdőik Marosvásárhelyen, a Rákóczi sétány és a várfal közötti parkoló területén (a korábbi játszótér helyén) a római katolikus gimnáziumnak és igazgatójának, Tamási Zsoltnak a védelmében szervezett tüntetés szombaton, november 12-én, délután 3 órakor – tudtuk meg a ma, szerda délelőtt, a Deus Providebit Házban tartott sajtótájékoztatón. Ezt követően a tömeg együtt fogja majd hangosan felolvasni Reményik Sándor Templom és iskola versét. A sétányról a résztvevők átvonulnak majd a gimnáziumhoz, ahová a szervezők kérik, hogy mindenki vigyen magával egy-egy könyvet, amit felajánl az iskola könyvtára számára. 
 
 
A marosvásárhelyi katolikus gimnázium védelmében való utcára vonulást tegnap, november 8-án engedélyezte Jakubinyi György érsek, és szervezésével a Római Katolikus Státus Alapítvány igazgatótanácsának elnökét, Holló László egyetemi előadótanárt bízta meg – tájékoztatott Oláh Dénes főesperes-plébános.  A szervezők kérik, hogy senki ne hozzon magával semmiféle zászlót, pártszimbólumot vagy fehér fegyvernek minősülő tárgyat, de vigye magával komolyságát, az ügy iránti lelkesedését, imáját, valamint az iskolának szánt könyvét.
 
„Egyetlen esélyünk megmaradni a térségben, hogy versenyképes embereket küldünk a munka mezejére” – a katolikus oktatás fontosságának kiemelésére Márton Áron püspöknek Pálfi Géza plébánoshoz 1975-ben intézett e szavait idézte rövid beszédében Novák Csaba Zoltán  történész, aki mint mondta, római katolikusként, szülőként, tanárként és RMDSZ képviselőként vett részt a sajtótájékoztatón.  Az RMDSZ felvállalta az ügy jogi képviseletét és a tanácsadást az érintettek számára, valamint mindennek anyagi oldalát – hangsúlyozta Novák, biztosítva a marosvásárhelyieket egész Erdély szolidaritásáról.
 
A szolidaritási és érdekvédelmi megmozdulásra a szervezők várnak minden jóakaratú embert, akinek szívügye a katolikus nevelés és oktatás Erdélyben, valamint számítanak a távolban élők imáira is.
 
Bereczki Silvia sa, Vasárnap
Fotó: Balla Imre
 
Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.