A magyarországi rendtartomány új elöljárója csíkdánfalvi származású

Az újonnan választott jezsuita általános rendfőnök, P. Arturo Sosa november 7-én megnevezte a következő magyar provinciálist P. Vízi Elemér személyében. A kihirdetés az éppen most zajló 36. Általános Rendgyűlésen történt. A provinciális beiktatása várhatóan 2017 elején lesz - közölte a jezsuita.hu oldal. 
 
 
Vízi Elemér 1974. február 24-én született Csíkszeredában. 1980-1992 között Csíkdánfalván végezte általános iskoláját, illetve Gyulafehérvárott középiskoláját. 1992-1994 között a gyulafehérvári Hittudományi Főiskolán tanult filozófiát, majd 1994-1998 között a németországi Freiburgban teológiát. 1998-2000 szentelési előkészületként hat hónapot töltött Gries-ben, P. Jálics Ferencnél, majd pasztorális gyakorlatot ill. továbbképzést végzett Székelykeresztúron, St. Peter im Schwarzwald-ban, és végül diakónusként Sepsiszentgyörgyön.
 
Csíkdánfalván szentelte pappá 2000. július 30-án Jakubinyi György gyulafehérvári érsek. Ezt követően 2000-2003 között Gyulafehérvárott érseki titkárként szolgált. 2003. szeptember 15-én lépett be a szegedi jezsuita noviciátusba, ahol fogadalmait 2005. szeptember 6-án tette le.
 
2005-2006-ban a kanadai Toronto melletti Guelph-ben vett részt a Regis College 9 hónapos lelkivezetés-képzésén. 2006-2007 között a novíciusmester sociusa (helyettese) Budapesten, majd 2008-óta a Manréza lelkigyakorlatos központ igazgatója Dobogókőn. 2010 óta vezeti az Ignáci Lelkiségi Központot. A lelkigyakorlatok kísérése és a lelkivezetés mellett a személyesen kísért lelkigyakorlatok kultúrájának meghonosítása képezte szolgálatának fő irányát. 2011-től többedmagával elindította és vezeti a lelkigyakorlat-kísérő és lelkivezető képzést.
 
2013-2014 között végzi el terciáját Dublinban, ebben az időszakban két hónapot Nepálban, Kathmanduban tölt. 2014 óta a provinciális sociusa. 2015-ben tette le ünnepélyes fogadalmait. Jelenleg a magyar provincia küldötteként a rend október 2-án kezdődött 36. Általános Rendgyűlésén vesz részt Rómában.
 
Forrás és fotó: jezsuita.hu
 
 
Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.