A Máltai Szeretetszolgálat romániai jubileuma
 
Kolozsváron ünnepelte fennállásának huszonötödik évfordulóját a Romániai Máltai Szeretetszolgálat. A 2016. október 22-én tartott ünnepség szentmisével kezdődött, amelyet Jakubinyi György érsek mutatott be a környékbeli és a szeretetszolgálatot támogató papokkal közösen a főtéri Szent Mihály-templomban. Az ünnepségre kül- és belföldről mintegy kétszáz vendég érkezett, a máltaiak elöljárói, a lovagrend női és férfi tagjai, munkatársak és önkéntesek.
 
 
 
Kovács Sándor főesperes-plébános kétszeres házigazdaként köszöntötte a jelenlévő vendégeket, hiszen nemcsak helyi plébánosként szólt a jelenlévőkhöz: ő a Romániai Máltai Szeretetszolgálat lelki vezetője is. Köszöntőjét három nyelven mondta el, ugyanis a szentmisén jelen voltak a romániai önkéntesek, a szolgálat európai támogatói valamint a Szuverén Máltai Lovagrend képviselői. Beszédében a főesperes kiemelte, hogy a Máltai Szeretetszolgálat romániai szervezete az elmúlt 25 év alatt a szolgálat jelmondatához hűen a hit védelmében és a szegények szolgálatban tevékenykedett, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy ehhez az irányvonalhoz hűen kell az elkövetkező években is haladnia.
 
 
Szintén háromnyelvű szentbeszédében Jakubinyi György érsek a főparancs szavait értelmezte, amelyet maga Jézus állított össze az ószövetségi tanítást summázva, újdonsága azonban, hogy az Isten és felebarát szeretetét ő egyenlő mértékben szorgalmazta a Szentírás tanúsága szerint. Az érsek hangsúlyozta, hogy Istent csak akkor tudjuk igaz szívvel szeretni, ha felebarátainkat is krisztusi szeretettel szeretjük, mert örökségünk, hogy úgy szeressük egymást, ahogy Jézus szeret minket. A huszonötödik évfordulót a főpásztor a hálaadás és kegyelemkérés pillanataként fogalmazta meg. Isten áldását és a Szűzanya közbenjárását kérte a Szeretetszolgálat önkénteseire, munkatársaira, támogatóira, hogy, a főparancs és jelmondatuk fényében tudjanak működni az elmúlt évtizedekhez és évszázadokhoz hasonlóan, hiszen a hit védelmével Isten szeretetét, a szegények szolgálatával pedig a felebarátok szeretetét gyakorolják.
 
 
 
A szentmise ünnepséggel folytatódott, amelyről bővebben a Vasárnap 2016. október 30-i számában olvashatnak.
 
Bőjte Csongor/Vasárnap
 
Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.