Szeptember 29. Szent Mihály főangyal főünnepe, a székesegyház búcsúja, a Nagyszeminárium Veni Sancte ünnepsége, valamint Isten szolgája Márton Áron püspök halálának évfordulója. Szeretettel meghívom főegyházmegyénk ministránsait Gyulafehérvárra, hogy ünnepeljünk együtt. A zarándoklat célja a ministránsok megerősítése a szolgálat iránti hűségben és preszemináriumi hivatásgondozás.

A meghívás két csoporthoz szól: ministráns fiúk és lányok VIII. osztállyal bezárólag, illetve olyan középiskolás fiúk, akik érdeklődnek a papi hivatás iránt, vagy akikben a lelkipásztor a hivatás csiráját vélik felfedezni.

Tisztelettel kérem a kedves paptestvéreket, hogy szeptember 20. hétfő délig jelezzék Ft. Balla Imre atyának az abpdon@gmail.com címen, hogy hány ministránssal érkeznek. A középiskolás fiúkat Ft. Dr. András István rektornak jelentsék be az istvan_andras@hotmail.com címen.

A 11.00 órakor kezdődő ünnepi búcsús szentmisére mindkét csoport az asszisztenciával együtt vonul be az érsekség udvaráról a székesegyházba. Gyülekező az érsekség udvarán, legkésőbb 10.45 óráig. Kérem, hogy mindenki hozzon magával ministránsruhát.
A szentmise végén a ministránsok az asszisztenciával együtt vonulnak ki, majd az érsekség udvarán készített közös fénykép után két csoportra oszlanak és az ezzel megbízott kispapok irányításával átvonulnak a teológiai intézetbe.
13.00 órakor a középiskolás fiúk a Nagyszeminárium kápolnájában találkoznak a szeminárium elöljáróival és néhány kispappal; a többi ministráns, szintén 13.00 órától, a GMGK kápolnájában találkozik elöljárókkal és kispapokkal, majd szentségimádás keretében közösen imádkoznak papi hivatásokért.

Szeretettel kérem a paptestvéreket, hogy bátorítsák és biztassák ministránsaikat, szervezzék meg számukra a zarándoklatot, lehetőség szerint kísérjék el őket. Jézus ma is szólít, segítsünk hívó szavának meghallásában és követésében!

(részlet a 2021/VIII. érseki körlevélből)

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.