Gyimesfelsőlok 1907-ig Gyimesközéplok filiája volt. 1907. július 8-án vált önálló egyházközséggé Antal József gyimesfelsőloki plébános kérésére. A gyimesfelsőloki templomot 1902-ben építették. A templom falán márványtáblák hirdetik a templom építtetőinek és a főoltár készíttetőinek nevét. A templom bővítését két kereszthajóval Kosza István plébános tervezte és Gergely Fülöp plébános valósította meg: a templomhoz templomot építtetett. A hívek önkéntes hozzájárulásával 1977-ben kibővítették, 1978-ban kívül-belül széppé tették. Komjáton 2004–2007-ben új templom épült Kármelhegyi Boldogasszony tiszteletére. 2007. július 16-án Jakubinyi György érsek és Tamás József segédpüspök szentelte fel. Két harangláb is épült: Farkasok-patakan Páduai Szent Antal tiszteletére, a falu alsó részén pedig Keresztelő Szent János tiszteletére. Az egyházközségben négyosztályos gimnáziumot alapított Berszán Lajos c. kanonok. Alapkövét Bálint Lajos érsek tette le 1993. május 28-án, a tanítás 1994-ben indult. A Szent Erzsébet Líceumban gyimesi moldvai csángó, valamint a székely falvakból jött diákok tanulnak.
Postacím:
537155 – Lunca de Sus, nr. 486., jud. Harghita
Tel.:
0266-339.110
Szolgálatot teljesít
Kántor: Pora AttilaÖrökös szentségimádási nap: május 10.
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”